You are here: News Market news Mājas un dzīvokļus pērk, bet ar bažām

Mājas un dzīvokļus pērk, bet ar bažām

E-mail Print PDF
Latvijas iedzīvotāji uztraucas par iespēju palikt bez darba, tomēr izsniegto mājokļu kredītu skaits aug. Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv.

Iespējams, atsākusies dzīvība mājokļu kreditēšanas tirgu, jo baņķieri norāda – izsniegto kredītu apjoms mājokļa iegādei no pērn fiksētās teju nulles atzīmes šā gada pirmajā ceturksnī sasniedzis 2008.gada rādītājus.

«Kopš aprīļa interese par mājokļu kredītiem ir dubultojusies, tomēr attieksme pret pašu kredītu joprojām ir ļoti piesardzīga,» laikrakstam stāsta Nordea bankas valdes locekle Jana Strogonova. Galvenais piesardzības iemesls joprojām esot bailes zaudēt darbu un palikt bez ienākumiem. To esot atzinuši 60% bankas aptaujāto mājokļa kredīta gribētāju.

Tomēr neskatoties uz to šā gada pirmajos piecos mēnešos no jauna esot izsniegti teju 400 kredīti 21,4 milj. Ls apmērā un kopš gada sākuma šim skaitlim esot tendence augt.

Arī Zviedrijas banku grupas Swedbank vadība norādījusi, ka plāno paplašināt darbību Baltijas valstīs, palielinot aizdevumu apjomu. Savukārt SEB bankā veiktā aptauja liecinot, ka tikai 5% Latvijas iedzīvotāju pašlaik esot gatavi uzņemties kredītsaistības.

Taču to, kāda patiesībā būs situācija ar mājokļu kreditēšanas apjomiem, varēšot redzēt gada otrajā pusē, kad kļūšot skaidrs, kā stabilizējusies kopējā situācija ekonomikā.

City24